Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Úvod do Archetyp: Hračky menom Wind-up
kony_ dňa 22/11/2014 00:07
Introductions of Archetyps

 

 

Úvod do Archetyp:
Hračky menom Wind-up

 

 

V izbe nastal znova chaos. Zlatý kľúč sa znova stratil niekde medzi poličkami a hračky nie sú schopné nájsť ho. Všetci nedočkavo hľadajú, aby si znova mohli užiť zábavu ako pred tým.

Wind-up archetyp je inšpirovaný detskými hračkami, ktoré sa po natiahnutí začnú všelijako pohybovať. Ich Atribúty a Typy nie sú jednotné, no to vôbec nevadí, pretože ich kľúčové monštrá nepotrebujú žiadne extra privolanie. Väčšina z nich však disponuje efektom, ktorý aktivujete v hlavnej fáze. Takže ich poriadne natiahnete a oni začnú robiť to čo majú. Ako pravé naťahovacie hračky.

Všetky monštrá disponujú rôznymi efektami, ich základ však spočíva vtom, že každý môžete použiť iba raz pokiaľ je daná karta na ploche. To je práve to naťahovanie, ktoré môžete použiť iba raz. Existuje však veľa ďalších trikov ako sa aj tomuto nedostatku vyhnúť a to otočením kariet face-down, vrátením...

Základnou kartou tohto balíčku je Spell karta Wind-up Factory. Pripomína skôr efekt Field Spell karty, než len obyčajnej Countinous Spell. A to hlavne preto, aby ste sa ku nej tak ľahko nemohli dostať. Od chvíle kedy ju však máte na poly, máte neobmedzené možnosti vytvorenia stratégie. Je už len na vás akú zvolíte.

 

         

 

Hlavná taktika samozrejme spočíva ako u väčšiny XYZ archetypov v zaplnení plochy monštrami, len preto aby ste mohli privolať XYZ monštrá. Pri tomto balíku si to však hneď rozmyslíte. Ak totiž použijete ich efekt môžu byť dosť silné na to, aby sa dostali cez súperovu obranu sami a ublížili ste mu tak viacnásobne. Preto aby ste mohli samotné Xyz monštrá privolať musíte zosúladiť leveli vašich monštier, čo však vôbec nie je ťažké vďaka ich efektom. Potom stačí len privolať to monštrum, ktoré chcete využiť. Väčšina týchto monštier však nemá moc vysoký level. Skôr sú to monštrá na ničenie súperových kariet, alebo v inom prípade, k tomu aby ste mohli efekty vašich monštier využívať znovu.

Veľmi dôležitými kartami v tomto archetype sú práve Trap karty. Treba však dbať na to, že sú vytvorené práve na to aby ste ich použili v súperovom kole a nie vo vašom. Niektoré z nich vás môžu ochrániť pred masívnym útokom, iné môžu prekvapiť súpera. Ak totiž bude chcieť vaše monštrum zničiť, stačí dané monštrum obetovať a vrátiť mu to dvojnásobne.

Veľmi nevyužívanými kartami sú karty s nízkym levelom. Aj keď nedisponujú veľkým útokom a nemôžete ich využiť pre Xyz privolanie, ich efektami sa môžete vyhnúť nepriaznivým situáciám.

 

 

Základné Tipy:

Ak váš súper zničí Wind-up Honeybee zatiaľ čo máte na ploche Wind-up factory, môžete si po aktivácii jej efektu pridať na ruku jedno Wind-up monštrum práve v súperovom kole. Väčšinou si totiž pridávate karty pomocou Wind-up Factory iba počas vášho kola.

Ak máte na ploche Wind-up Factory a Wind-up Magician zároveň, môžete tak po aktivovaný efektu Wind-up monštra získať 2 karty naviac.

Wind-up Shark je jediná karta z archetypu, ktorá môže byť použitá na XYZ monštrá Ranku 3, 4 aj 5. Ak privoláte Wind-up Shark, môžete špeciálne privolať ostatné kópie tejto karty a vytvoriť si tak príležitosť pre zvolanie hociktorého XYZ monštra.

Ak ste vo vašom kole použili efekt Wind-up Warriora a nevyužijete ho pre XYZ privolanie. V nasledujúcom kole, ak váš súper zaútočí práve na Wind-up Warrior, môžete aktivovať Overwind, obrániť ho tak pred zničením a okrem zbavenia sa súperovho monštra, získate obranu do konca kola. A vo vašom kole ho môžete znova zvolať a využiť jeho efekt opäť.

Ak využijete Overwind vo vašom kole po zničení všetkých setnutých kariet vašeho súpera efektom  Wind-up Arsenl Zenmaiho, môžete jeho útok zvýšiť až na 5200ATK.

Aktivujte efekt Wind-up Warrior na seba samého alebo iné vaše Wind-up monštrum. Po aktivácii Zenmairch ho môžete vrátiť na ruku a znova privolať, aby ste sa vyhli ďalšiemu útoku.

Ak má váš súper na ploche monštrum z Extra balíku a má útok, ktorý nemôžete prekonať. Privolajte Wind-up Kitten a efektívne sa ho zbavte.

Ak privoláte Wind-up Rat. Použite jeho efekt na privolanie Wind-up Shark a znížte jeho level pre XYZ privolanie Wind-up Zenmaines. S pužitím Wind-up Warrior, môžete zvýšiť level Wind-up Rat a privolať tak XYZ Rank 4.

Wind-up Hunter pracuje výborne s efektom Wind-up Rat a pritom sa nemusíte báť Dark World, či Fabled monštier.

Wind-up Zenmaister môže otočiť prebytočné Continous Spell/Trap karty ako napríklad Call of Haunted späť do face-down pozície.

Wind-up Jaggler je výborná taktika proti monštrám s vysokou obranou.

Nezabudnite, že zvyšovaním levelov tvoria veľkú príležitosť aj pre privolávanie Synchro monštrier.

 

 

Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist