Navigácia
Yu-gi-oh! Anime a Manga
· Yu-gi-oh!
· Yu-gi-oh! GX
· Yu-gi-oh! 5D's
· Yu-gi-oh! ZEXAL
· Yu-gi-oh! ARC V
· Yu-Gi-Oh! VRAINS
· Yu-gi-oh! Filmy
Yu-gi-oh! kartová hra
· Úvod a Pravidlá
· Produkty
· Varianty a Formáty hry
· Obchody
Pravidlá
· I. Priprava na Duel
· II. Pomôcky v hre
· III. Hracie karty
· IV. Herné Fázy
· V. Ďalšie pravidlá
Články a tipy
· Úvod do Archetypes
· Rozbor balíčkov
Turnaje
· Turnaje na Slovensku
· Banlist
· Zoznam Komunít
· Rarity kariet
· Falošné karty
· Miss print
· Slovník pojmov
· Penalizácia hráčov
Anketa
V akom meste by ste radi privítali viac turnajov a stretnutí?

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.
Intorductions of Archetypes: Enormously Big Crash
kony_ dňa 18/04/2014 16:49

 

Intorductions of Archetypes: 

Enormously Big Crash

 

V systéme sa vyskitla chyba. Niekto sa do neho nabúral a zmoril celý jeho chod. Vírusy zamorili všetku elektorniku od semafórov po obyčajného kuchynského robota. Ich sila je nepredvídatelná.

Crashbug známi aj pod názvom Bugman je archetyp DARK Fiend-monštier uvedenom v boostry s názvom Generation Force. Základný balíček pozostáva z trocha monštier levelu 3, ktoré sa dajú ľahko a jednoducho využiť ako XYZ materiály pre vaše XYZ monštrá. Ich najväčšou silou však je monšturm s názvom Super Crashbug, ktorého efekt je veľmi nepredvídateľný.

Základom celého balíku sú monštrá  Chrashbug X, Crashbug Y a Crashbug Z. Všetky tieto monštrá majú unikátny efekt. Ak sa na poly nachádzajú 2 monštrá z rôznym názvom, môžete z svojho balíka privolať 3 monštrum z tejto trojice.

          

Ak začínate duel na ruke s Crashbug X, neváhajte ho setnúť hneď na začiatku, pretože nie je veľmi pravdepodobné, že váš súper hneď v ďalšom kole privolá monštrum s ATK vyšším ako 2000. Potom už stačí mať na ruke jedno z ostatných 2 monštier, a následne privolať XYZ monštrum Ranku 3. Je samozrejme aj veľa iných spôsobou ako udržať jedno z monštier na ploche a to aj počas hry, napríklad vďaka Mirror Force, Negate Attack, alebo pomcou veľa iných Trap kariet. Ak sú tieto 3 monštrá na ploche je pre vás prakticky najvýhodnejšia šanca privolať niekotré z Rank 3 monštier, ktoré pre svoje porivolanie potrebuje 3 level 3 monštrá. Asi najviac využívanou kartou v tomto prípade je Number 34: Terror-byte. Okrem neho však môžete privolať monštrá ako Tri-Edge Levia, či Battlecruiser Dianthus.

Veľmi efektnou kartou pre tento balíček je Crashbug Road. Jej efekt umožnuje každému hráčovi privolať z ruky monštrum, rovnakého levelu ako jednému monštru levelu 4 a menej  pod ich kontrolov. Aj keď sa táto karta zdá veľmi neučínná, opak je pravdou. V dnešnách časoch, je totiž základom mať v balíčku monštrá s vysokým levelom, či už sú to Dragon Rullers, Mermails, či Gimmick Puppets. Takže či už sú tie monštrá na poly či v ruke efekt sa aplikuje iba na vás. Taktiež je tento efekt veľmi využiteľný, ak nemá váš súper na ruke žaidnu kartu, alebo ich má menej. Obdobou tejto karty je samozrejme Double Summon, no ak je vaše monštrum zničené v súperovom kole, narozdiel od Crashbugroad, ho nemôžete použiť, a tak prísť o možnosť mať vo vašom kole 2 Crashbug na ploche.

     

Ak sa vám nedarí vyovlávať 2 Crushbug monštrá na plochu, pre podoru efektu existujú monštrá, ktorými ľahko môžete privolať monštár Ranku 3, ktoré však pre svoje privolanie potrebujú len 2 monštrá level 3. Známym príkladom je Tour Guide from Underworld. Ak je privolaný z balíčka môžete privolať hociktorého Crashbuga, a privolať tak XYZ monštrum, pre obranu. Veľmi zábavnou kartou v tomto podaní je Bite Bug. Ak váš súper totiž ovláda XYZ monštrum môžete toto monštrum Špeciálne privolať z vašej ruky. A okrem toho ak použijete tento efekt, znížite ATK jedného súperovho monštra na ploche. Taktiež je samozrejmosťou použiť v tomto balíčku Mystic Tomato, v kombinácii pre trojité privolanie.

Veľmi využívanou kartou v tomto balíčku je Number 34: Terror-byte. Vďaka svojej veľkej obrane je vhodný pre kontinuálnu obranu vašich životov a vymyslenie ďalšej taktiky pre víťazstvo. Jeho efekt dokže prevziať na jedno kolo kontrolu súperovho monštra levelu 4 a menej. Jeho ďalšiou vínimočnou schopnosťou sú Crushbugs, pretože má práve tieto monštrá ako XYZ materiály, po jeho zničený, môžete jednoducho a ľahko privolať Super Crushbug. A teraz prichádza to nejalepšie, pretože ak je spolu so Super Crashbug na ploche toto monštrum prevráti svoj útok a tak získa 2900ATK. K tomu stačí už len prevziať kontrolu nad súperovým monštrom a konečné fáza tohto balíčku je na svete. V balíku je možné využiť aj iné XYZ monštra ako napríklad Wind-up Zenmaines, Number 20: Giga-Briliant, či Leviair the Sea Dragon. Veľmi významnú úlohu v tomto balíku majú tiež Djinn monštrá, ktoré môžu vytvoriť naozaj ľahké OTK.

No a dostávame sa ku kľúčovej karte tohto balíku a tou je Super Crash. Jedné level 4 monštrum s DEF 3000. Jeho efekt premení ATK a DEF všetkých monštier na poly. Nevýhodou je však to, že môže byť privoalní jedine odstránením Crashbug X, Crashbug Y a Crashbug Z z vášho hrobu. Tejto nevýhode sa dá však ľahko vyhnúť vďaka efektom Crushbug monštier. Jediné čo stačí je mať všetky 3 základné Crushbug monštrá v hrobe. Tou horšiou nevýhodou je to, že môže byť privolaný len v obrannej pozíci, a keďže má 0 ATK, jeho efektom sa jeho DEF stáva 0. Čiže je veľmi slabý v nasledujúcom sperovom kole. To však nie je problém, ak máte na ploche dostatok monštier, s ktorými môžete vášho súpera zničiť v jednom jedinom kole. Jeho efekt vplýva na všetky monštrá na ploche, čiže čo je základ? Mať v balíku monštrá s vysokým DEF. Tým, že väčšina monštier v DEF zaostáva, tento balík sa dá využiť proti všetkým zákerným balíkom z monštrami, ktoré majú nízky DEF.Tým, že Chrashbugs monštrá majú skôr vyšší DEF ako ATK, je toto monštrum pre ne ako stvorené. Ak chceme pri tomto monštre používať XYZ alebo Synchro, je potrebné  Extra deck zásobovať množstvom monštier s vyskom DEF.

          

Základnými kartami tohto balíčku sú samozrejme Chrashbugs, či už monštrá ale aj Crushbug Road. Okrem toho k tomto archetypu patria 3 možno menej využívané karty, no tiež s učinnými efektami a to Infected Mail, Cracking Damage a Vaccine Ω MAX. Infected Mail je v tomto balíku využívaný práve v kombinácii s Number 34: Terror-byte. Pužitím jeho efektu a efektu Infected mail môžete súperovi priamo ubrať životy a odstrániť tak nebezpečenstvo na ploche. Ak sa na ploche nachádza spolu s Cracking, váš súper za sovje zničené monštru stratí bonusový život v podobe 800HP. Damage Vaccine Ω MAX je karta, ktorá udržuje hladinu vášho HP na správnej miere. Vďaka svojmu efketu, ktorým pridáva HP, ktoré ste stratili, vaše HP zostáva nepoškodené a čisté. Výhodou tejto karty je že ju môžte použiť ako proti Damage v súboji tak aj proti Damage z efektou kariet.

V anime sa objavili dalšie dve karty pre tneto arcehtyp. Crashbug je Normalne monštrum s levelom 1. Je celkom logické, že ho KONAMI nezačalo vyrábať pretože Normálne monštrá v dnešnej dobe moc veľkú úlohu nezohrávajú, a je veľa iných monštier, ktorými sa dá nahradiť. No čo je väčšiou škodou je to, že spolu s týmto archetypom nevidali kartu Bug Switch. Pretože jeho efekt môže ľahko privolať Super Crash bug z balíčka, ruky či dokonca z hrobu. Bolo byclekom fajn dočkať sa tejto karty, a možno by KONAMI znova mohlo prekvapiť ako to robí v poslednej dobe a podporiť tento archetyp s novými kartami.

Úvod do zostavenia balíčka

 

Celkové statusy balíčka:

Sila: 5/10

Náročnosť: 7/10

Draw: 4/10

Rýchlosť: 5/10

Variabilita: 5/10

Zaujímavosť: 8/10

 

Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Karta Dňa
Photo
Article
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 320
· Najnovší člen: RaGe
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

24/02/2019 22:01
Sú plánované nejaké turnaje na východnom Slovensku ?

23/09/2018 19:29
https://discord.gg
/9jezGXg Spravim server

23/09/2018 19:13
Haha, tiez som ho videla ^^ Bola som tam dneska.

23/09/2018 03:17
... mimo BA máme tiež pár predajcov ale upadlo to trochu aj na tom že Brloh prestal predávať. Robím aktuálne všetko čo sa tá aby som to pozdvihol. Btw. dnes na CSku bol najelpší malý Yugi.

23/09/2018 03:15
Yani čo sa týka predaju na Comics Salóne tak tam je to preto že sme tam prestali robiť turnaje (nebol veľký záujem lebo sa ľuďom nechcelo platiť vstup kvôli turnaju). V BA je na to dobrý Funtastic...

Table 'ygo.DB_EMAIL_VERIFY' doesn't exist